Цікава фізика


Чому у веселці виділяють 7 кольорів?

Хоча багатобарвний спектр веселки безперервний, за традицією в ньому виділяють 7 кольорів. Вважають, що першим вибрав це число Ісаак Ньютон. Причому спочатку він розрізняв тільки п'ять кольорів – червоний, жовтий, зелений, блакитний і фіолетовий, про що і написав у своїй «Оптиці». Але згодом, прагнучи створити відповідність між числом кольорів спектру і числом основних тонів музичної гами, Ньютон додав ще два кольори.


Чому сидяча на дроті птах не гине від удару струмом?

Сидяча на дроті високовольтної ЛЕП птах не страждає від струму, тому що її тіло – поганий провідник струму. У місцях дотику пташиних лап до дроту створюється паралельне з'єднання, а так як провід набагато краще проводить електрику, по самому птаху біжить дуже малий струм, який не може заподіяти шкоди. Однак варто птаху на дроті торкнутися ще якого-небудь заземленого предмета, наприклад металевої частини опори, вона відразу гине, адже тоді вже опір повітря в порівнянні з опором тіла занадто великий, і весь струм йде по птиці.

Висоти Ейфелевої вежі


Якщо тепер нас запитають, яка висота Ейфелевої вежі, то перш ніж відповісти: "300 метрів", ви, довідайтеся:

У яку погоду – холодну або теплу? Адже висота настільки величезного залізного споруди не може бути однакова при всякій температурі. Ми знаємо, що залізний стрижень завдовжки 300 м подовжується на 3 мм при нагріванні його на один градус. Приблизно на стільки ж повинна зростати і висота Ейфелевої вежі при підвищенні температури на 1 °. У теплу сонячну погоду залізний матеріал вежі може нагрітися в Парижі градусів до +40, між тим як в холодний, дощовий день температура його падає до +10 °. а зимою до 0 °, навіть до - 10 ° (великі морози в Парижі рідкісні). Як бачимо, коливання температури доходять до 40 і більше градусів. Значить, висота Ейфелевої вежі може коливатися на 3 * 40 = 120 мм, або на 12 см (більше довжини цього рядка).

Прямі вимірювання виявили навіть, що Ейфелева вежа ще дошкульніше до коливань температури, ніж повітря: вона нагрівається і охолоджується швидше і раніше реагує на раптову появу сонця в хмарний день. Зміни висоти Ейфелевої вежі були виявлені за допомогою дроту з особливою нікелевої сталі, що володіє здатністю майже не змінювати своєї довжини при коливаннях температури. Чудовий сплав цей носить назву "інвар" (від латинського "незмінний").

Цікаві факти про електроенергію

У 1746 році Жан-Антуан Нолле вирішив виміряти швидкість струму. Для цього він поставив 200 ченців в ряд, з’єднав їх проводами і дав розряд. Він зауважив, що монахи сіпнулися одночасно, і на підставі цього зробив висновок, що швидкість струму висока

Електрика відіграє важливу роль у здоров’ї людини. М’язові клітини в серці скорочуються і виробляють електроенергію. Електрокардіограма (ЕКГ) вимірює ритм серця завдяки цим імпульсам.

Електричний струм рухається зі швидкістю світла, рівною 300 000 км в секунду

Якщо птах сидить на одній лінії електропередач, вона в безпеці. Однак, якщо птах торкнеться іншої лінії крилом або ногою, він створює ланцюг, в результаті чого електрика пройде через тіло птаха. Це призводить до ураження електричним струмом.

Перший успішний електромобіль був побудований в 1891 році американським винахідником Вільямом Моррісоном.

Томас Едісон побудував першу електростанцію, а в 1882 році електростанція Pearl Street в Нью-Йорку забезпечувала електроенергією 85 будівель.

Світлодіодні лампи споживають близько шостої електроенергії, споживаної звичайними лампами.

У деяких видів риб, характерних для річки Амазонки, деякі м’язові клітини еволюціонували протягом мільйонів років в так звані електроцити, які вони використовують для ехолокації, тобто для виявлення перешкод і інших тварин в темряві.

В Ефіопії електрика з’явилася в 1896 році, після того як імператор Менелік II наказав ввести страту на електричному стільці, але зрозумів, що це марно робити в країні без електрики.

Першими чотирма домашніми приладами, які працювали від електрики, були швейна машина, вентилятор, чайник і тостер.

Знімки, що суперечать фізиці









Геніальні фізики - двієчники
Дуже часто генії – люди з нестандартним мисленням і сприйняттям – були двієчниками, нерідко їм пророкували життя невдах і всіляко засуджували. Але вони стали геніями, успішними і відомими на весь світ.
Альберт Ейнштейн

Найвідоміший фізик, лауреат Нобелівської премії, творець теорії відносності, в шкільні роки мав славу невдахи. Вчителі сумнівалися, що він подужає програму і зможе закінчити школу.
Шкільний предмет фізика був одним з найскладніших для хлопчика предметів. Його освітою займався дядько. Можливо Альберту просто було нудно. Йому важко давалися гуманітарні науки, він погано писав і читав. А ще є думка , що геніальний фізик був аутистом.
Томас Едісон

Відомий фізик, винахідник відразу зненавидів школу. Уже в перший рік навчання став круглим двієчником. Учитель заявив, що Едісон не здатний до навчання, так як розумово відстала дитина. Його мати – колишня вчителька – вчила Томаса вдома. Вона всіляко підтримувала сина і вірила в його здатності. І це дало свої результати. Геній з її сина вийшов.
Ісаак Ньютон

Математик, астроном, один із батьків класичної фізики. У школі, до якої його віддали, учні різного віку разом вивчали закон Божий, латинь, математику. Навчався він погано, був слабким, недоладним, однокласники називали його нікчемою, а одного разу так побили, що він знепритомнів. Самолюбство хлопця не дозволило йому терпіти приниження, вихід був один: виділитися успіхами у навчанні. Наполеглива робота дала результат: він став першим учнем в класі.